Ulla Procopé, servis 40 delar, porslin, "Valencia" Arabia, Finland.
Bestående av:
12 mattallrikar, 25,5 cm.
12 assietter, 19,5 cm.
12 kaffekoppar med fat, fatens diameter 11,5 cm.
2 ljusstakar, 11 cm.
Sockerskål med lock, höjd 9,5 cm.
Gräddkanna, 7 cm.
Något slitage. Smärre fläckar. Enstaka bränningssprickor och fotringsnagg.