Verner Panton, stolar, ett par, "Panton Chair Classic", Vitra.
Svart plast med blank yta. Märkta Vitra och Verner Panton i godset. Sitthöjd 42, bredd 48, höjd 83 cm.
Visst slitage. Ställvisa märken och repor.