Fat, perukstock samt penselvas, Kina, sen Qingdynasti samt 1900-tal.
Polykormt dekorerade med figurscen under tall, fågel på blommande gren samt antikviteter och buddhistiska lyckosymbolder. Vasernas höjd 28,5 cm. Fatets diameter 34 cm.
Glasyrmistor. Bränningsspricka. Något slitage. Fatet med tillverkningsdefekt.
Auktionen avslutas
7 dagar 7 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor