Ljustmålat med två fällbara slag. Två lådor i sargen. Längd 60- 195, bredd 105 cm, höjd 71,5 cm.
Ställvis åldersrelaterad slitage. Lagning på ena bordskivan. Avskavda partier. Repor. Märken.