Alexander Fuld, bägare, silver, Moskva 1895. I ekschatull märkt I.E. Morozov S:t Petersburg.
Invändigt förgylld bägare. Kontrollmästarstämpel av Anatoli Artsibashev, Moskva. Pålagd sköld graverad "Bevakningen I Vandringsbägare för Kapprodd".
Höjd 6,3 cm. Vikt 60 g.
Gåvogivarens graverade initialer. Schatull med åldersrelaterat slitage.
Auktionen avslutas
6 dagar 14 timmar
88
993
94
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 93 EUR. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor