Tove & Edvard Kindt-Larsen, soffbord, Seffle Möbelfabrik, 1960-tal.

Soffbord av teak med utdragbara brickor av laminat i vitt och svart. Brännmärkt. Längd 150- 210 cm, bredd 65 cm, höjd 50 cm.

Smärre instabil. Fläckar. Märken. Repor.

Utropspris
2 500 SEK