Christian Dior, "Gaucho Large Double Saddle bag", 2000
Rött skinn med ljusbruna skinn- samt ståldetaljer. Spänne fram märkt "Dior". Berlocker, två mynt märkta "CHRISTIAN DIOR" samt "1947" samt två nycklar märkta "Dior". Två fack med dragkedja samt ett mobilfack fodrade med mörkbrunt logovävt tyg. Etikettmärkt "Christian Dior PARIS". 44x31x18 cm.
Slitage. Repor. Fläckar. Svag röklukt.