Fyra stolar med delvis bemålad stomme i bland annat teak samt klädsel i textil på sits och rygg. Sitthöjd 39 cm, höjd 87 cm, bredd 44,5 cm.
Bord fanerat med teak med benställning i bemålad trä samt patinerad metall, längd 140 cm, bredd 80,5 cm. Längd med två iläggsskivor 230 cm.
Ställvis slitage. Fläckar samt missfärgningar på textil. Repor. Torkad stoppning. Ställvis färgbortfall. Aningen lös sits. Åldersrelaterad slitage på bordet, bordskivan bleknat.