Bord, Nordiska kompaniet, 1930.
Björk, betsad benställning med dekor av kannelyr och svarvade detaljer. Brickmärkt AB Nordiska Kompaniet R 34424 - 13 6 30. 84 x 84, höjd 75 cm.
Slitage. Repor. Fläckar. Märken. Fanerskador. Avslag. List saknas.