Ett par golvlampor i justerbar plexiglas med tillhörande lampskärmar i silverfärgad tråd. En ljuspunkt vardera. Höjd 139 cm, höjd inklusive lampskärm 169,5 cm.
Ej funktionstestade. Ställvis slitage/repor. En av golvlampans fästning är aningen böjd samt lös. Märken, revor samt slitage på lampskärmar. En av lampskärmens fästning lös. Aningen instabila.