Gunnel Nyman, konstglas, 3 st. Signerade G.Nyman, Nuutajärvi/Notsjö.
Vas, klart glas med musch, höjd 20cm, otydligt daterad.
Vas, bärnstenstonat och klart glas, med musch höjd 9,5 cm.
Skål, klart glas med musch, diameter 22,5 cm.
Signerade med syrapenna.
Smärre repor i bottnen. Helhetsintrycket är gott.