Oiva Toikka, glasfåglar, 3 st, signerade O. Toikka, Nuutajärvi.
Dalripa, längd 14 cm, signerad O. Toikka, Nuutajärvi och etikettmärkt.
Fasan, längd 19 cm, signerad Kansallis-Osake-Pankki Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö.
Ejder, längd 21,5 cm, signerad O. Toikka, Nuutajärvi.
Ejdern med smärre kantnagg i ena hörnet under stjärten och med obetydligt ytslitage undertill.