Märta Améen

(Sverige, 1871-1940)
Märta Améen
(Sverige, 1871-1940)

Märta Améen, Ryttare, skulptur

Skulptur i patinerad brons med påskrift på sockel "Till ryttmästaren M.M Greve Gustaf Lewenhaupt från Kungl.Livgardets till häst officerskår 1902-1927". Höjd 45 cm.

Spricka. Märken. Ställvis slitage.

Utropspris
5 000 SEK