Nisse och Kajsa Strinning, hyllsystem, "String", String Furniture, 2000-tal.
Fanerad med valnöt. Skrivskiva 80 x 58 cm. Två hyllplan 80 x 30 cm. Sex hyllplan 60 x 30 cm. Ljusramp från Annell. Tre gavlar i vitlackerat stål, djup 28,5, höjd 200 cm. Märkt.
Smärre slitage. Enstaka hakar saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.