Bordslampa, keramik, 1900-talets först hälft.

Bordslampa i glaserad keramik med dekor av fem pingviner för en ljuspunkt. Höjd 34 cm, bredd ca 16 cm.

Ej funkitonstestad. En av pingvinernas näbb är skadad/avnaggad. Ställvis ytslitage samt nagg.

Utropspris
2 500 SEK