Pierre Cardin, stolar, 8 st, märkta Pierre Cardin. Frankrike. 1980-tal.
Fast stoppad sits i svart läder, masurlönnträ fanerad rygg, mässings detaljer, ben i svart lackerad trä. Höjd 110 cm, bredd 43 cm, sitthöjd 47 cm.
Åldersrelaterat slitage. Smärre märken.