Carl-Harry Stålhane, stengods,skål, unik, Rörstrand.

Stengods. Skål i mörk brun/röd glasyr. Signerad undertill R CH Stålhane Sweden 265 och daterad 51. Höjd 12 cm, bredd 14 cm.

Obetydliga glasyrdefekter.

Utropspris
2 500 SEK