Dekor i underglasyrblått med olika landskapsmotiv. Bestående av: 1 stekfat, längd 37 cm. 3 tallrikar, diameter 24 cm. 3 bärtallrikar, diameter 16 cm.
Nagg på kanten på en bärtallrik. Nagg.Glasyrmistor. Slitage. Bränningssprickar.