Ole Lynggaard, lås 18K guld och 4 st collier
Lås i form av en stjärna mäter 14,4x9x13,8 mm, vikt ca 5,4 gram, stämplat "OleL 750", collier av flätade silvertrådar bredd 3,1 mm, längd exkl lås 42,5 cm, collier av svart-vita stenar diameter ca 10 mm, längd exkl lås 43 cm, collier två-radigt med kulor av jaspis diameter 4,4 mm, längd exkl lås 43,5 cm, collier av odlade pärlor diameter 6,9 mm, med en detalj av en stjärna stämplad med Ole Lynggaards logo, längd exkl lås 42,5 cm
Smärre bruksslitage.