Graverad dekor.
Koppen möjligen av Pavel Perepyekin, oidentifierad kontrollör Moskva 1883-1886.
Höjd 9 cm (inklusive fat och hänkel). Vikt 158 g.
Teglashållare, oidentifierad mästare, St Petersburg 1886-1908, oidentifierad kontrollör 1890-1896. Höjd 9 cm. Vikt 89 g.
Smärre slitage. förgyllning med slitage.