Taklampa, Art Nouveau, Frankrike, 1900-talets början
Mässing och patinerad koppar. Dekorerad med en stående kvinna, blommor, lagerblad samt en kupa med glasblommor. För sex ljuspunkter. Höjd 106, diameter 35 cm.
Ej funktionstestad. Något slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.