Matgrupp, 9 delar, Grange, Frankrike, sent 1900-tal.
Grönmålade. Brickmärkta. Matbord, tvådelat, med en iläggsskiva. Längd 166-216, bredd 103, höjd 75 cm. 8 stolar med textilklädsel. Sitthödj 52, bredd 46, höjd 93 cm. Två lösa skenor medföljer.
Ställvis slitage och färgbortfall. Smärre fanérskador.
Auktionen avslutas
9 timmar 50 minuter
5 000
452
477
Utropspris
10 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 200 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor