Sportstugemöblemang, bord och stolar, 10 st, 1900-talets mitt.
Furu. Matbord med rektangulär skiva och kopplad benställning. En iläggsskiva á 50 cm. Längd 130-180, bredd 75, höjd 72 cm. Stolar med välvd form och spjälor i rygg. Sitthöjd 45, höjd 80 cm.
Ställvis slitage. Märken. Torrsprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.