Fanerat med bland annat alm och betsad björk, intarsiadekor. Lös glasskiva. Två skåp och två lådor. 60 x 60, höjd 58 cm.
Slitage. Fläckar. Märken. Smärre fanerskador. Resningar i lacken. Ett draghandtag saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10