Ett par koppar med våvig kant, diameter 8 cm.
Ett par koppar med fat, fatens diameter 12,5 cm.
Skålfat med jaktmotiv, 23 cm.
Terrinfat, 38,5 cm.
4 bärtallrikar, 16 cm.
2 flata tallrikar, olika dekoration, 23-23,5 cm.
3 djupa tallrikar, olika dekorationer, 22-22,5 cm.
Glasyrmistor. Sprickor. Nagg. Krackelyr. Lagningar och retuscher. Något slitage. Smärre fläckar.