Vas, Frankrike, 1800-tal.

Vas, Frankrike, 1800-tal.

Urna i handmålat porslin med blomsterdekor och förgyllda detaljer och hänklar. Signerad JL. Bredd 25, höjd 35 cm.

Skadad mynning. Aningen lös fot.

Utropspris
2 500 SEK