Tomas Jelinek & Karin Mobring, vitrinskåp, ett par, "Stockholm", IKEA, 1990-tal.
Rödbetsad björk och glas, tre flyttbara hyllplan av glas vardera. Dörrpar i övre samt nedre delen av skåpet med en låda mellan. Monterad belysning. Bredd 75, djup 46, höjd 186 cm.
Belsyningen ej funktionstestad. Något slitage. Repor. Fläckar. Borrat hål i vardera bakstycke. Magneterna som stänger dörrarna något svaga, dörrarna förefaller något slagna.