Ovalformad vas med rektangulär mynning med ställvis marmorerad glasmassa samt etsad och emaljmålad dekor av bladverk. Signerad DAUM NANCY och ett Lothringenkors. Höjd 11,5 cm.
Nagg i mynning. Ytslitage. Repor. Fläckar undertill.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.