Louise Weisdorf, taklampa, "Multi-Lite Pendant", Gubi, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Stomme och skärmar i kromad metall. Ställbara, yttre skärmar. För en ljuspunkt. Modellen formgavs 1972. Diameter 32, bredd 37, höjd, exklusive sladd 38 cm.
Märken. Färgbortfall. Ej funktionstestad. Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.