David Rosén, soffbord, 579-026 ur "Futura"-serien, Nordiska Kompaniet 1950-tal.
Ben av bok med stag av mässing, lös skiva av sten, märkt med metalletikett, ca 110x52x51 cm
Bruksslitage. Nagg. Repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10