Två assietter samt rektangulör skål med celadongrön botten och målad dekor i emaljfärger med motiv av fåglar, fjärilar, blommor och frukter, 19,5-22 cm. Tre assietter samt skålfat dekorerade i emaljfärger med motiv av figurscener samt fåglar och fjärilar i blommande trädgårdar, 21,5-25,5 cm.
Något slitage. Ställvis färgbortfall. Nagg. Bränningsspricka.