Stämplade Cohr resp vissa endast stämplade med svensk importstämpel.
12 bordsskedar 18,2 cm
13 bordsgafflar 18 cm
12 bordsknivar 22 cm
11 smörgåsgafflar 15,5 cm
11 smörgåsknivar 19 cm
4 smörknivar 16,3 cm
Ostkniv 21,5 cm
Såssked 16 cm
Total vikt inkl knivblad 2913 gram.
Smärre slitage.