12 förrättsgafflar, längd ca 17,5 cm
12 förrättsknivar, 21,5 cm
12 matknivar, ca 18,5 cm
12 matgafflar, 23 cm
6 dessertskedar, 16,5 cm
6 matskedar, 20 cm
3 smörgåsknivar, 17 cm
12 pers. smörknivar, längd 12,8 cm varav en med annorlunda blad, 11,5 cm
soppslev, 33 cm
strösked med förgyllt blad, 18 cm
17 tårtgafflar, tre längd 13,5 cm, resten 14 cm
tårtspade, 18 cm
2 serveringsgafflar, den ena med förgyllt blad, 15 och 18 cm
potatisgaffel, 19 cm
3 charkuterigafflar, ca 15 cm
ett par salladsbestick,
1 kaffesked.
Vikt 2197 g exkl knivar med stålblad.
Graveringar. Bruksskick. Teskedens skaft skadat, två tårtgafflar med sned ten.