Hans Hedberg, relief, fajans, Biot, Frankrike.
Dekor av fisk i låg relief. Spräcklig glasyr i gröna och beige nyanser. Monterad på träplatta. Längd 65, höjd 20 cm.
Skadad, i två delar. Nagg, varav några större.
Inköpt hos konstnären i Biot, Frankrike under 1950-talet. Därefter i arv.