Gustaf Möllenborg, ljusstakar, ett par, silver, Stockholm, troligen 1857.
Balusterformade, rik bladornamentik, rund godronnerad fot. Lösa ljushattar stämplade Gustaf Möllenborg, Stockholm 1857. Höjd 30 cm.
Smärre ytslitage. Bucklor. Ljusstakarna med otydliga stämplar. Fyllda fötter.