Arne Vodder, stolar, 4 st, Sibast, Danmark, 1960-tal.
Jakaranda. Stoppade sitsar klädda med grön läderklädsel. Brickmärkta SIBAST FURNITURE MADE IN DENMARK DANISH FURNITUREMAKERS CONTROL. Sitthöjd ca 46 cm. Total höjd ca 94 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Senare klädsel.