Kai Kristiansen, stolar, 4 st, "Pige" och matbord, Danmark, 1960-tal.
Palisander. Stolar med stoppad rygg och sits samt beige textilklädsel. Sitthöjd 43, bredd 49, höjd 75 cm. Bord med rund skiva på nedåt avsmalnande ben. Två iläggsskivor á 55 cm. Längd 115-225, bredd 115, höjd 72 cm.
Ställvis slitage. Märken. Smärre skador. Bordet med torrsprickor/lagning på ett av benen.
CITES-intyg medföljer
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor