Smyckeskrin, WMF (Württembergische Metallwarenfabrik), omkring 1910
Nysilver. Stämplad WMF samt ox för oxiderad försilvring. Fällbart lock, dekor av antikiserande figurscen i hög relief. Träinredning med två fack. Längd 24, bredd 15, höjd 26 cm.
Visst ytslitage. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.