Friedl Holzer-Kjellberg, kaffe och mocka/espressoservis, 35 dlr, risporslin, Arabia 1900-talets mitt.
12 kaffekoppar med fat, koppens höjd 6 cm
6 mockakoppar med fat, koppens höjd 4,5 cm
12 assietter, diameter 15 cm
2 serveringsfat 27 cm
serveringsskål, 15 x 15 cm, höjd 10 cm
sockerskål, diameter 9 c
gräddsnäcka, höjd 6,5 cm.
Smärre slitage.