Fanérat med björk. En skåpdörrar med spegel, bakomvarande flyttbara hyllor. Låda i skåpets nederdel. Bredd 72, djup 50, höjd 192 cm. Nyckel finns.
Nyckeln delvis trasig, fungerar dock men är svår att få grepp om. Ställvis slitage, repor och fanerskador.