Blomsterdekor i blått med guldkant.
7 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
12 assietter, diameter 17,5 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 21 cm.
11 djupa tallrikar, diameter 21,5 cm.
12 mattallrikar, diameter 25 cm.
1 terrin med lock och fat, höjd 20 cm.
2 djupa serveringsfat, längd 17,5 cm.
3 djupa serveringsfat, längd 23-25,5 cm.
2 serveringsfat, längd 20 cm.
2 serveringsfat, längd 25 cm.
2 serveringsfat, längd 30,5 cm.
2 serveringsfat, längd 36-41 cm.
Slitage. Krackelyr. Glasyrsprickor. Smärre nagg.