Louise Adelborg, mat- och kaffeservis, 34 delar, "Swedish Grace/Gracil", Rörstrand.
Vit glasyr, merparten med guldkant.
8 djupa tallrikar, diameter 21 cm.
1 såsskål, höjd 9 cm.
2 serveringsskålar, bredd 20-23,5 cm.
9 mattallrikar, diameter 24,5 cm.
1 kanna, höjd 18 cm.
1 serveringsfat, längd 36 cm.
1 gräddkanna, höjd 6,5 cm.
11 kaffekoppar med fat, kopparnas höjd 6, fatens diameter 13 cm.
Visst slitage, främst på gulddekor. Nagg och sprickor förekommer.