Lena Bergström, skulptur, "Merkurius" ur serien "Planets", Kosta Boda.
Öppen rund form. Blå och rökfärgat glas med silverfoliering. Signerad 7630007 Kosta Boda Lim.Ed. 164/500 Lena Bergström. I originalkartong med certifikat. Höjd 18,5, längd 22 cm.
Obetydligt ytslitage.