Servisdelar, porslin, 52 delar, "Ostindia", Rörstrand, olika produktionsår.

Bestående av:
14 tallrikar, 26,5 cm.
4 djupa tallrikar, 24 cm.
10 djupa tallrikar, 21 cm.
10 buljongkoppar med fat, fatens diameter 17 cm.
14 kaffekoppar med fat, fatens diameter 13 cm.

Medföljande delar: 3 buljongkoppar utan fat; 2 kaffekoppar utan fat och 1 tekopp.

Smärre slitage. Enstaka nagg. Fläckar.

Klubbat pris
3 200
281
299
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
14 maj 20:24
3 200 SEK
14 maj 20:14
3 000 SEK
9 maj 22:47
2 400 SEK
9 maj 19:53
2 200 SEK
8 maj 19:34
800 SEK
8 maj 11:33
600 SEK
7 maj 23:28
500 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23