Bestående av:
1 karaff, höjd 17,5 cm.
12 mattallrikar, diameter 24 cm.
9 förrättstallrikar, diameter 21,5 cm.
9 assietter, diameter 17,5 cm.
2 karotter, 20 x 20 respektive 22,5 x 22, cm.
2 ovala uppläggningsfat, längd 28,5 cm.
1 ovalt uppläggningsfat, längd 34,5 cm.
1 ovalt uppläggningsfat, längd 40 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm.
2 djupa uppläggningsfat, längd 18,5 cm.
Medföljande delar, Bing & Grøndahl, andra dekorer: 12 assietter, diameter 19 cm. 1 uppläggningsfat, diameter 26,5 cm, 1 uppläggningsfat, längd 46 cm.
Smärre slitage. Repor. Fläckar.