Bordslampor, ett par, Miranda, 1900-talets senare del.
Keramik med guldfärgad glasyr. Balusterformade på rund fot. En ljuspunkt vardera. Etikettmärkta Miranda Made in Svedala Sweden. Textilskärmar medföljer. Höjd 62 cm.
Ej funktionstestade. Smärre ytslitage. Fotringsnagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.