Bemålat med mässingsbeslag och lister. Utdragbar skiva, låda samt pardörrar. Bordsskivan med trågkant. Bredd 45, djup 33, höjd 71 cm. Nyckel finns.
Senare målning. Invändigt något slitage. Skåpdörr med fanérskador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10