Soffa med svängd rygg klädd med fast stoppad sits, bord och piedestal med stenskiva, dekor av skurna rosor samt hörnfleuroner, raka kannelerade ben, sigillmärkta, sitthöjd ca 46 cm, soffan mäter 190x80x82 cm, bord mäter 100x69x77 cm, piedestal diameter 31 cm, höjd 60 cm
Bruksslitage. Repor. Märken.