Bok, med 40 träsnitt, Japan, 1800-tal.
Träsnitt med motiv av kvinnor i olika situationer, delvis signerade Kunisada. Bokens mått 23 x 31 cm.
Träsnitten i varierande skick, monterade och beskurna.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10