Fanerat med mahogny. Läderklädd skiva, beslag av mässing med dekor av akantusblad och rocailler. Tre lådor, frånsidan med blindlådor. Lätt svängda ben. Längd 177, bredd 81, höjd 80 cm.
Något slitage. Ställvis blekt. Fanerskador. Nyckel saknas.
Klubbat pris
6 800
598
634
Utropspris
8 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (6 bud)
18 maj 1:05
6 800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
18 maj 1:05
6 600 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor